GALLERIES
    GO BACK
    TO MENU

    Witaj,
    Na imię mam Mateusz.

    Moim nadrzędnym celem jest przemiana dnia Waszego ślubu w obrazy, które opowiedzą wiernie przebieg tego dnia następnym pokoleniom. Dlatego jest to dla mnie takie ważne.

    Dzień ślubu jest idealny do tego, by stworzyć historię o Was. Kalejdoskop wydarzeń, wiele pięknych i ulotnych momentów które o Was opowiadają. Tak wiele emocji, naturalności, Wasi przyjaciele, Wasza rodzina. Nie ma lepszego dnia by to wszystko uchwycić w obrazach. Obrazach, które odzwierciedlają Was takimi, jakimi jesteście.

    Jestem fotografem ślubnym pracującym w kraju i za granicą. Nim zacząłem fotografować byłem górnikiem, lecz szczęśliwie pasja przerodziła się w życie zawodowe. Kocham stary film i dobrą książkę. Muzykę również - od klasycznej po street punk. Najlepiej czuję się w górach, konkretnie w Alpach. Kocham dokumentować życie kreatywnie, ciut artystycznie. Żyję cudownym życiem które było daleko poza moimi wyobrażeniami, odkąd pojawiła się u mojego boku moja cudowna Żona oraz mała Ania.

    Nie lubię mówić o sobie, lecz jest to szalenie ważne byśmy dobrze poznali siebie nawzajem. Ważne dlatego, że w przypadku nawiązania współpracy będziemy wiedzieć w jaki sposób odbieramy świat, jak żyjemy, czego oczekujemy względem Waszego ślubu. Ma to niebywały wydźwięk w historii, którą po ślubie dostaje para. Gdy państwo młodzi naturalnie i swobodnie się czują, bez niepotrzebnego stresu- tym piękniej malują się obrazy. Ja sam nie jestem fanem pozowania par do przesady. Wolę, gdy zaproszą mnie do swojego naturalnego środowiska, gdzie ja mogę sobie po cichu łapać piękne momenty. Z tych właśnie powodów uwielbiam spotkać się z parą, przy kawie poznać się i porozmawiać o tym wielkim dniu i nie tylko, często rozmawiamy godzinami o wszystkim.

    Pary
    O mnie

    Dzień ślubu… to dla zakochanych jeden z najważniejszych i najcudowniejszych momentów w życiu. Dzień który przynosi wiele wzruszeń, radości, miłości. Tak wiele ulotnych chwil, które ciężko wszystkie zachować w pamięci. Dzięki Mateuszowi, jego niezwykłemu talentowi, wyczuciu barw i nastrojów chwile te zostały złapane i zamknięte w niezwykłych fotografiach, które za każdym razem, gdy są przez nas oglądane pozwalają nam wrócić do tego dnia i przeżyć go raz jeszcze.
    Razem z mężem nie lubimy być fotografowani, a tym bardziej pozować do zdjęć, być ustawiani i czekać w bezruchu na idealne ujęcie.. Dlatego tak bardzo się cieszymy, że na naszej drodze spotkaliśmy Mateusza, dzięki któremu nie tylko ja nie wiedziałam kiedy mam robione zdjęcia, ale chyba nawet żaden z gości tego nie wiedział. Już po pierwszych spotkaniach wiedzieliśmy, że nadajemy na tych samych falach, że lubimy podobne klimaty, kolory i ich natężenia, a ponadto że mamy bardzo podobne poczucie humoru co dla mnie było szalenie ważne, gdyż nie musieliśmy uważać na to co mówimy, czy robimy w danej chwili by go nie urazić. Wiedzieliśmy też z mężem, że sesję ślubną chcemy mieć w górach, dzięki sugestii Mateusza wybraliśmy piękne austriackie Alpy i nie żałujemy. Były to niezwykłe, intensywne i cudowne dwa dni, dzięki którym nie tylko zyskaliśmy nowego przyjaciela – z którym znajomość nie zakończyła się tylko na fotografii dnia ślubu, ale i zakochaliśmy się w Alpach i uroczym Hallstatt tak samo jak wcześniej Mateusz, a zdjęcia no cóż… Wystarczy je zobaczyć w jego galerii, żeby wiedzieć, że jest to właściwy, niezwykle uzdolniony, wrażliwy człowiek na właściwym miejscu. Dziękujemy
    - Kamila & Denis

    Pary
    O mnie

    Gdybym miała opowiedzieć o Mateuszu, byłaby to historia o tym, jak natrafiłam na człowieka, o którym nie wiedziałam nic oprócz tego, że robi zdjęcia ślubne odpowiadające mojemu gustowi, a z którym już po pierwszej wymianie maili poczułam to tzw. flow.
    Gdybym miała opowiedzieć o pracy Mateusza, powiedziałabym, że profesjonalizm i talent, to duże niedopowiedzenie. Patrząc na niego, empirycznie przekonałam się, co to tak naprawdę znaczy pasja.
    Gdybym miała opowiedzieć o dniu mojego ślubu, powiedziałabym - obejrzyjcie zdjęcia od Dobrowolski Weddings - nikt i nic lepiej Wam tego nie zrelacjonuje.
    To naprawdę dziwne uczucie, kiedy w twoim rodzinnym domu pojawia się para ludzi z aparatami, wchodzą, zaczynają chodzić po wszystkich pomieszczeniach, fotografować, a ty nie czujesz żadnego skrępowania, myślisz, że to kolejny wujek z ciocią. Ja właśnie tak pamiętam przygotowania do mojego ślubu :)
    Gdybym wtedy, kilka miesięcy temu nie napisała do Mateusza, mój ślub i wspomnienia z niego, wiele by straciły.
    Napisałam do obcego człowieka, ale zdjęcia dostałam już od Przyjaciela ze śląska :)
    Na Waszym miejscu zrobiłabym to samo :)
    - Kamila & Błażej

    Pary
    o mnie

    Niełatwo będzie zapomnieć ten moment kiedy dowiedziałam się ze zdjęcia są już gotowe i wreszcie mogłam zacząć je oglądać ..
    na pare dłuższych chwil zostałam przeniesiona w inny świat, do którego często będziemy wracać jak i nasi najbliżsi .
    Zdjęcia oglądało się jak kadry z filmu . Niebanalne ujęcia, pełne emocji i szczegółów które naprawdę potrafią wzruszyć .
    Zdjęcia są naturalne, delikatne i bez sztuczności .
    Fotograf Mateusz ! To osoba oddana w 100% swojej pracy, ciągle na pełnych obrotach i z głową pełną pomysłów co zdecydowanie widać na zdjęciach .
    Bardzo cieszę się ze nasze drogi się spotkały.
    Jesteśmy pełni podziwu dla Ciebie i pasji z jaką to wszystko tworzysz .
    Najlepszą recenzją jak dla mnie są miny osób które miały przyjemność oglądać naszą galerie - zostali bez słów tak jak i my .
    Co utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że lepiej wybrać nie mogliśmy .
    Za co jeszcze raz ogromnie dziękujemy .
    P.S Marzy mi abyś uwieczniał już wszystkie ważne dla nas chwile i wydarzenia w życiu. ??
    - Martyna & Łukasz
    /